Dzień Praw Dziecka

Opublikowano: wtorek, 22 listopad 2022 Wioleta Balczun

Dnia 21 listopada 2022 r. świętowaliśmy w Szkole Podstawowej w Słobódce oraz w Punkcie Przedszkolnym w Żubrynie - Dzień Praw Dziecka pod patronatem międzynarodowej akcji UNICEF💙 Tego dnia przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek.💙👗👔.  Dzięki działaniom Samorządu Uczniowskiego, każdy uczeń ubrany w tym kolorze mógł skorzystać ze zwolnienia z odpowiedzi na lekcjach przedmiotowych. Kolor niebieski 🟦 to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie.💙 We wszystkich klasach, jak i grupach przedszkolnych zostały podjęte różnorodne działania. Były rozmowy o prawach dziecka, oglądanie filmów edukacyjnych, rozwiązywanie zadań, a także prace plastyczne związane z tym dniem. W klasach IV- VIII podczas zajęć godziny wychowawczej przybliżono uczniom Konwencję o prawach dziecka oraz poruszające kwestie przeciwdziałania dyskryminacji. Uczniowie mieli okazję, dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa min.: prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Mamy nadzieję, że wiedza o prawach dziecka plus poczucie własnej wartości, oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem 💙.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia 😁

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski