Spotkanie z policjantem nt. „Bezpieczna droga do szkoły”

Opublikowano: środa, 20 wrzesień 2017 Ula Karmiłowicz

FOTO

Dnia 19 września 2017 r. w Zespole Wychowania Przedszkolnego i Oddziale Przedszkolnym w Słobódce odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Rutce Tartak.

Celem spotkania było  uświadomienie dzieciom, jak ważne jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego i niebezpieczeństwo wypadków komunikacyjnych oraz zdarzeń związanych z drogą dziecka do szkoły.

Pan policjant zwrócił uwagę jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i w jaki sposób należy podróżować samochodem.

Przypomniał dzieciom o konieczności jazdy w fotelikach i zapinania pasów bezpieczeństwa. Przedstawił zasady prawidłowego poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię oraz wyposażeniu w elementy odblaskowe po zapadnięciu zmroku. Poruszył także zasady postępowania z nieznajomymi ludźmi, czy też z bezdomnymi zwierzętami, zwracając uwagę na właściwe postawy zachowań wobec tych zagrożeń. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta.

Przedszkolaki chętnie zadawały pytania i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Na zakończenie spotkania uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, które przypną do plecaków.

Opracowała Edyta Zalewska