ZJEDNOCZENI W RÓŻNORODNOŚCI - PODWÓJNE ŚWIĘTO W SŁOBÓDCE!

Opublikowano: niedziela, 01 październik 2017 Ula Karmiłowicz

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

ZGODNIE Z PRZEWODNIM HASŁEM KOMISJI EUROPEJSKIEJ W NASZEJ SZKOLE PRZEŻYLIŚMY DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ. OD WIELU LAT 26 WRZEŚNIA OBCHODZIMY EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW. W TYM ROKU IMPREZA BYŁA SKIEROWANA DO UCZNIÓW KLAS IV-VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ II-III GIMNAZJUM.

W TEGOROCZNYCH ZMAGANIACH WYKORZYSTANE ZOSTAŁY INNOWACYJNE NARZĘDZIA TECHNOLOGII  INFORMACYJNEJ: PROGRAM QUIZZIZ ORAZ LEARNINGAPPS. UCZNIOWIE ZMIERZYLI SIĘ Z QUIZEM WIEDZOWYM O EUROPIE, WYKONYWALI ZADANIE MUZYCZNE ORAZ ROZSZYFROWYWALI SŁOWA W ALFABECIE BRAILLE’A.

MATERIAŁ Z TEGO WYDARZENIA  ZNAJDUJE SIĘ - TUTAJ

PONADTO TEN DZIEŃ BYŁ OKAZJĄ DO ŚWIĘTOWANIA EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU, PRZYPADAJĄCEGO NA 23-30 WRZEŚNIA. CELEM II EDYCJI EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU BYŁA PROMOCJA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ NA POZIOMIE LOKALNYM, REGIONALNYM I EUROPEJSKIM. SYMBOLEM TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA W DNIU DZISIEJSZYM BYŁO ROZEGRANIE MECZÓW MIĘDZYKLASOWYCH, W KTÓRYCH UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WCIELALI SIĘ W POSTACI EUROPEJSKIEGO FUTBOLU. ZMIERZYŁY SIĘ NASTĘPUJĄCE DRUŻYNY:

KL.IV (REAL MADRID) - KL.V (BAYERN MONACHIUM)

KL. VI (JUVENTUS TURYN) - KL. VII (FC BARCELONA)

KL. IIA-B PG (PARIS SAINT GERMAIN ) - KL. III PG (MANCHESTER UNITED)

UCZNIOWIE ZOSTALI NAGRODZENI PAMIĄTKOWYMI NAKLEJKAMI  PROMUJĄCYMI OBA WYDARZENIA (EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW ORAZ EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU), SŁODKIMI NIESPODZIANKAMI ORAZ OCENAMI CELUJĄCYMI DLA DRUŻYN WYGRANYCH W QUIZIE WIEDZOWYM. PONADTO KAŻDA KLASA OTRZYMAŁA STATUETKĘ ZA RYWALIZACJĘ SPORTOWĄ, ZAŚ OSOBY WYRÓŻNIAJĄCE SIĘ WIEDZĄ PIŁKARSKĄ OTRZYMAŁY KSIĄŻKI.

Z OKAZJI OBCHODÓW EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU W NASZEJ SZKOLE ZOSTAŁ PRZYGOTOWANY SPECJALNY PROGRAM SPORTOWY. UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MOGLI  UCZESTNICZYĆ W NASTĘPUJĄCYCH IMPREZACH:  27 WRZEŚNIA ZOSTAŁ ROZEGRANY MECZ PIŁKI NOŻNEJ WIGRY SUWAŁKI-RAKÓW CZĘSTOCHOWA ORAZ 29 WRZEŚNIA MECZ PIŁKI SIATKOWEJ ŚLEPSK SUWAŁKI- MKS SULĘCIN.

CELEM TEGO WYDARZENIA BYŁA NIE TYLKO PROMOCJA JĘZYKÓW OBCYCH ORAZ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ, ALE TAKŻE UMIEJĘTNOŚĆ PRACY W GRUPIE, WSPÓŁPRACY ORAZ ZDROWEJ RYWALIZACJI.

ORGANIZATORZY DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM UCZNIOM ZA AKTYWNE UCZESTNICTWO W WYDARZENIU.

LIDIA SIKORSKA. AGATA SŁOWIKOWSKA.WOJCIECH SŁOWIKOWSKI

ZDJĘCIA: https://photos.app.goo.gl/KNu8OY7JQZ4cQgyk2

               https://photos.app.goo.gl/e8Tz2dDuAZVd5GeR2

Odsłony: 825