Diecezjalny konkurs plastyczny "Moje miejsce w Kościele"

Opublikowano: poniedziałek, 29 maj 2023 Wioleta Balczun

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (27 maja), w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej odbyła się Stacja Dziecięca III Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Stacja Kongresowa była połączona ze spotkaniem Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci wraz z Ogólnopolskim Dniem Dziecka organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej. Brały w nim udział również dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami. Wydział Katechetyczny zorganizował konkurs plastyczny pt. „Moje miejsce w Kościele”.

W konkursie wzięły udział także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Słobódce😊. Po uroczystej mszy św. pod przewodnictwem ks. bp Jerzego Mazura wręczono dzieciom nagrody i wyróżnienia. Miło mi przekazać informację, że w diecezjalnym konkursie plastycznym w kategorii wiekowej dzieci z klas I – III, 2 dziewczynki z naszej szkoły zajęły II i III miejsce.

II – miejsce w zajęła Julia Bartosiewicz z kl. III;

III – miejsce zajęła Natalia Jaśkiewicz z kl. II;

Uczennice wykonały swoje piękne prace techniką dowolną. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów😊.