Dzień Papieski

Opublikowano: wtorek, 17 październik 2023 Wioleta Balczun

W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem”.

Jan Paweł II

W poniedziałek 16 października 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski.

Z tej okazji odbyła się uroczystość upamiętniająca postać Papieża Świętego Jana Pawła II - naszego największego rodaka. To już XXIII Dzień Papieski.

Dzieci przypomniały wiele pięknych słów które wypowiadał Ojciec Święty w czasie swego pontyfikatu zwłaszcza do dzieci. Chcieliśmy w ten sposób oddać cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu. Przypomnieliśmy wspólnie jego życie, czyny i słowa. Nie zabrakło wzruszających wspomnień i piosenek.

Pamiętamy, że Ojciec Święty szczególnie kochał dzieci i młodzież, gdyż to właśnie w młodym pokoleniu dostrzegał nadzieję na lepsze jutro. Bez wątpienia głoszone przez Papieża słowa zostaną w naszej pamięci niczym drogowskaz do mądrego i wartościowego życia.

T. Leśniewska