"Milion dzieci modli się na różańcu"

Opublikowano: czwartek, 19 październik 2023 Wioleta Balczun

18 października 2023r. uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Słobódce wraz z katechetką dołączyli do akcji organizowanej od kilku lat „Milion dzieci modli się na różańcu.

Jej celem jest modlitwa o pokój i jedność na całym świecie. W tegorocznej kampanii została przedstawiona dzieciom historia, w której święty Józef zostaje ostrzeżony przez anioła we śnie i natychmiast wyrusza do Egiptu, a więc o tym, jak udało mu się ochronić życie Dzieciątka Jezus i Maryi z pomocą świętego anioła. W liście przewodnim tegorocznej edycji czytamy: W różańcu kontemplacja tajemnic życia Jezusa Chrystusa jest osadzona w wizycie Archanioła Gabriela u Maryi. Powtarzając słowa anioła, rozważamy ważne tajemnice z życia Jezusa. W tym decydującym momencie historii zbawienia to anioł, Archanioł Gabriel, przynosi Maryi orędzie Boga. I to anioł otrzymuje odpowiedź Maryi i przekazuje ją Bogu. Kościół uczy o tych świętych duchach, o widzialnym i niewidzialnym stworzeniu. Anioł, czysto duchowa osoba bez ciała, jest umieszczony u boku każdego z nas jako Boża pomoc. On może i chce pomóc nam nauczyć się rozumieć i realizować nowe i wieczne życie otrzymane w chrzcie. „Życie ludzkie od początku aż do śmierci jest otoczone opieką i wstawiennictwem aniołów. Każdy wierny ma u swego boku anioła jako opiekuna i stróża, by prowadził go do życia.

Dziękuję moim uczniom, że chcieli zawierzyć Matce Bożej losy świata poprzez różańcową modlitwę,  a jednocześnie prosząc Orędowniczkę Pokoju o pokój na świecie.

Teresa Leśniewska