Dzień Poczty Polskiej

Opublikowano: czwartek, 19 październik 2023 Ewa Brodowska

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Przedszkolaki gościły u siebie Pana listonosza. Zaproszony gość opowiadał dzieciom o swojej pracy, obowiązkach oraz powiedział jakie przedmioty są mu niezbędne do wykonywania pracy. Najwięcej emocji wzbudziło u dzieci tworzenie listów do swoich rodziców, naklejanie znaczków na kopertę oraz wrzucanie do skrzynki pocztowej. 5-latki odwiedziły także Urząd Pocztowy w Szypliszkach. Pani Ania pracująca na Poczcie wyjaśniła dzieciom jak prawidłowo zaadresować listy, przesyłki, co powinno znaleźć się na kopercie, co można kupić na poczcie,  co zrobić, aby list dotarł, przedszkolaki miały możliwość zobaczyć różne druki, koperty, posegregować listy, pomóc przyjąć przesyłki od klientów. Wizyta na poczcie była też dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Ani  z Urzędu Pocztowego za miłe przyjęcie.

E. Brodowska, E. Tomaszewska, A. Borkowska