Z wizytą w MIDICENTRUM

Opublikowano: środa, 21 luty 2024 Ewa Brodowska

20 lutego uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach w Midicentrum.

Midicentrum - Kreatywny Ośrodek Nauki i Technologi w Suwałkach jest interaktywną placówką dydaktyczną, korzystającą z nowoczesnych osiągnięć technologii informatycznych w celach edukacyjnych. Głównym celem zajęć jest rozwijanie umiejętności korzystania ze zdobyczy technologicznych. Dotyczy to zarówno sprawności poruszania się w skomputeryzowanym środowisku edukacyjnym jak i możliwości poszerzania zainteresowań.

Klasa została podzielona na dwie grupy. Każda z nich dostała bardzo ciekawe zadanie. Pierwsza grupa z klocków Lego i tabletów tworzyła swoje własne konstrukcje i filmy. Uczniowie drugiej grupy podczas zajęć przekonali się, że robotyka to nie tylko budowanie, programowanie, czujniki i silniki, ale również wspaniała zabawa. Dzieci podczas zajęć zbudowały krokodyle, które wydawały dźwięki i poruszały paszczami reagując na ruch.

Cała klasa zgodnie stwierdziła, że wszyscy będą z niecierpliwością oczekiwać na następny wyjazd i kolejną interesującą lekcję w Midicentrum.

A. Niedźwiecka