⚔ Powstanie Styczniowe ⚔ - żywa lekcja historii

Opublikowano: poniedziałek, 26 luty 2024 Ewa Brodowska

W dniu 23 lutego 2024r. naszą szkołę i przedszkole odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto” z Lublina, która zaprezentowała nam pokaz historyczny pt. „Powstanie Styczniowe”. Tematyka pokazu obejmowała okres historii Polski od Insurekcji Kościuszkowskiej do Powstania Styczniowego. Uczniowie mieli okazję usłyszeć o rozbiorach Rzeczypospolitej i dążeniach Polaków do niepodległości. Pokaz uatrakcyjniły odpowiednie stroje, rekwizyty jak i różnorodna kolekcja uzbrojenia, którą dysponowali powstańcy. Wszystko to spowodowało ogromne zainteresowanie jak i zaangażowanie uczniów, którzy aktywnie włączyli się w jego przebieg. Chłopcy wcielili się w powstańców i stoczyli walkę z nieprzyjacielem, a dziewczyny dzielnie opatrywały rannych bohaterów.

Była to niezwykła lekcja historii, która przypomniała wszystkim zgromadzonym o tych ważnych i szczególnych wydarzeniach w historii naszego kraju.  Ta żywa lekcja historii na długo zostanie w pamięci każdego ucznia i przedszkolaka.

E. Brodowska