🦕DZIEŃ DINOZAURA🦖

„Dinozaury miały siłę

Jedne groźne, inne miłe.

Choć minęło milion lat,

Dobrze zna ich cały świat.”

26 lutego w  przedszkolu obchodziliśmy święto znanych, prehistorycznych stworzeń, które fascynują, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością.  Już od rana dzieci oglądały przyniesione przez siebie zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. A tuż po śniadaniu przeniosły się w ich niezwykły, prehistoryczny świat za sprawą przygotowanego na tę okazję filmu edukacyjnego, dzięki któremu mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Rozmawialiśmy też na temat pracy paleontologa. Następnie przedszkolaki wykonywały różne proste doświadczenie m.in. „skąd wzięły się dinozaury”, bawiły się w wykopaliska - co rozbudzało u nich fascynację odkrywania i dociekania, chodziły po śladach dinozaurów, klasyfikowały dinozaury na większe, mniejsze, mięsożerne i roślinożerne, rozwijały swoje umiejętności matematyczne,  rozpoznawały nazwy dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. Wykonały także prace plastyczne, których bohaterami były dinozaury . Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom przyjaciela dinozaurów.

🦕🦖"Dzień Dinozaura"🦕🦖 upłynął w przedszkolu na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

E.Brodowska, E.  Tomaszewska, P. Bobrowska, E. Zalewska, A. Borkowska