Ochotnicza Straż Pożarna Szypliszki z wizytą w szkole

Opublikowano: czwartek, 16 maj 2024 Ewa Brodowska
Wczoraj mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszym przedszkolu bohaterów - strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Szypliszki 🚒!       Z okazji Dnia Strażaka, dzieci miały niepowtarzalną możliwość bliższego poznania zawodu strażaka oraz pracy, jaką wykonują na co dzień. Podczas wizyty strażacy opowiedzieli nam o swoich strojach, wyposażeniu samochodu strażackiego 🚒oraz o zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dzieci mogły także wziąć udział w różnorodnych zabawach edukacyjnych, podczas których uczyły się, jak używać węża strażackiego, udawać rannych na noszach czy nawet usiąść w środku pojazdu strażackiego!
Dziękujemy strażakom za ich wizytę oraz zaangażowanie w naszą edukacyjną przygodę. Było to niezwykłe doświadczenie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci 🥰
A. Borkowska, E. Tomaszewska, E. Brodowska, E. Zalewska, P. Bobrowska