Tydzień Bibliotek

Opublikowano: piątek, 17 maj 2024 Ewa Brodowska
8 maja 2024 roku, czyli w Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, Gminna Biblioteka Publiczna w Słobódce rozpoczęła obchody ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Już na początku na pracowników naszej instytucji kultury czekały prezenty od naszych najmłodszych czytelników – oddziału przedszkolnego z SP w Słobódce, za które z całego serca dziękujemy.
Tegoroczne wydarzenia zorganizowane pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”, miały na celu promocję czytelnictwa oraz twórczego spędzania czasu w towarzystwie literatury.
Najmłodsi miłośnicy książek mieli okazję uczestniczyć w czytaniach Teatrzyku Kamishibai, które wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. GBP w Słobódce zorganizowała także quiz, w którym dzieci mogły wykazać się znajomością ulubionych postaci literackich. Zabawa skupiła liczne grono uczestników, a rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, pobudzając dzieci do dalszego zgłębiania tajników książek. Kolejnym punktem programu były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci miały okazję lepić z plasteliny postacie z ulubionych bajek. Ponadto, mali książkowicze mogli spróbować swoich sił w tworzeniu własnych teatrzyków kamishibai, co pozwoliło im na wyrażenie indywidualnych pomysłów i interpretacji przeczytanych historii.
Zwieńczeniem Tygodnia Bibliotek była uroczystość finałowa, która odbyła się w środę – 15.05.2024 r.. Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody dla uczestników konkursu oraz warsztatów. Ceremonia była także okazją do podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu tej wyjątkowej inicjatywy. Finał uświetnił słodki poczęstunek.
Podsumowując, Tydzień Bibliotek 2024 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słobódce był pełen edukacyjnych i twórczych aktywności, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia w naszej bibliotece.
A. Ogórkis, P. Pieczulis