XXII Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolaków pt. "Mama, tata i ja"

Opublikowano: piątek, 17 maj 2024 Ewa Brodowska

17 maja 2024 r. w Świetlicy Gminnej w Wiżajnach odbył się XXII Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolaków pt. „Mama, tata i ja” pod patronatem Starosty Suwalskiego. Głównym założeniem festiwalu jest muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dzieci w wieku przedszkolnym, propagowanie kultury muzycznej, rozbudzenie wrażliwości muzycznej oraz zamiłowania do śpiewu.

W tegorocznym konkursie zaśpiewało 25 przedszkolaków z Oddziałów i Punktów Przedszkolnych, działających przy Szkołach Podstawowych w: Przerośli, Słobódce, Raczkach, Bakałarzewie i Wiżajnach.

Naszą szkołę reprezentowała Milena Orzechowska, Oliwia Stefanowska, Milena Pakirska, Zuzanna Domalewska, Amelia Maliszewska i Maria Chartanowicz.

Jury konkursu wyłoniło najlepszych wykonawców, a wśród nich Amelia Maliszewska zdobyła II miejsce.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz podziękowania, natomiast laureaci otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Suwałkach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w różnorodnych konkursach!

E. Zalewska