Wycieczka do Laboratorium Zabawy w Suwałkach

Opublikowano: poniedziałek, 03 czerwiec 2024 Ewa Brodowska

W zeszłym tygodniu 4-latki udały się na zajęcia edukacyjne do Laboratorium Zabawy w Suwałkach. Wcieliły się w rolę naukowców, odkrywców żeby samodzielnie wykonać popularne slime. Nasze przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania. Wszystkie 4-latki pod okiem prowadzącego animatora przystąpiły do tworzenia własnych slime w ulubionym kolorze. Slimy są niezwykle atrakcyjną zabawką. To masa plastyczna, którą chętnie bawią się dzieci wrażliwe na dotyk, czyli ma działanie sensoryczne. Rozwija się motoryka mała, pięknie pracują ręce, tworząc ze slima wszystko to, co przyniesie fantazja. A słomka zamienia się w narzędzie logopedyczne. Zajęcia te wymagały od naszych przedszkolaków koncentracji i skupienia uwagi na wykonywaniu poszczególnych etapów tworzenia slime. Warsztaty zapewniły dzieciom mnóstwo zabawy. Po skończonej zabawie każde dziecko zabrało samodzielnie wykonanego slime do domu.

E. Tomaszewska