Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Opublikowano: wtorek, 04 czerwiec 2024 Ewa Brodowska

Wczoraj w naszym przedszkolu obchodziliśmy hucznie ❤️"Dzień Dziecka"❤️ każda grupa przedszkolna na swój sposób przeżyła niezwykłe chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci. Maluszki, czyli nasze trzyletnie skarby spędziły magiczny czas na świeżym powietrzu. Piknik na kolorowych kocykach przed szkołą, zabawy w promieniach słońca oraz smakowita wata cukrowa przyniosły im mnóstwo radości. Grupa 0A  z zaangażowaniem i kreatywnością ozdabiała swoje desery lodowe🍨🍧. Kolorowe posypki, dodatki sprawiły, że ich kulinarne dzieła były nie tylko smaczne, ale i piękne. Grupa 0B udała się na pieszą wycieczkę do restauracji „Karczma Wilczy Głód” w Szypliszkach na pizzę🍕🍕🍕 oraz lody🍦🍦, w drodze powrotnej do przedszkola odwiedziły pobliski plac zabaw, gdzie dzieci mogły wspólnie pobawić się, ale również skorzystać z gminnej siłowni na świeżym powietrzu. Wyczerpane podróżą, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola. Natomiast 4-latki i 5-latki wyruszyły na wycieczkę do Suwałk, swój wyjątkowy dzień  rozpoczęły  od lodów 🍦🍦i zabaw przy fontannach i na placu zabaw. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do SOKu na Bajkę Symfoniczną „Piotruś i Wilk” wg. Siergieja Prokofiewa. To jeden z najbardziej znanych klasycznych utworów muzycznych dla dzieci. Przedszkolaki zapoznały się z postaciami i sytuacjami poprzez unikalne brzmienie każdego z instrumentów. Brawurowe partie fletu obrazujące małego Ptaszka, zaborczy Dziadek w postaci fagotu, klarnet przedstawiający Kotka, Kaczuszka w postaci oboju czy groźnie brzmiący róg w roli niebezpiecznego Wilka – to wszystko, splecione w jedną historię za pomocą narracji, przeniosło dzieci w baśniowy świat przygody, a także przedszkolaki zapoznały się z brzmieniem i budową instrumentów. Bohaterowie bajki pokazali, że dzięki przyjaźni można przetrwać nawet w najbardziej brutalnym świecie.

To był wyjątkowy Dzień Dziecka, pełen śmiechu, radości i niezapomnianych przygód. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie tworzyć te piękne wspomnienia❤️.

E. Brodowska, P. Bobrowska, E. Zalewska, E. Tomaszewska, A. Borkowska