Pierwszy Dzień Jesieni

Opublikowano: środa, 25 wrzesień 2024 Ewa Brodowska

23.09.2024 r.  dzieci z naszego przedszkola uroczyście powitały "Pierwszy Dzień Jesieni". Tego dnia królowały kolory: czerwony, żółty, brązowy i pomarańczowy. Część dzieci wybrała się na spacer, podczas którego zbierały kolorowe liście, kasztany, żołędzie a inni przynieśli dary jesieni z domów. Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią, maluchy uczyły się rozpoznawać kasztany, żołędzie, liście. Następnie z tych skarbów przyrody powstały piękne, kreatywne prace plastyczne, które ozdobiły nasze przedszkole. Dodatkowo grupa ”0” postanowiła wykorzystać dary Pani Jesieni i stworzyła ścieżkę sensoryczną utworzoną z liści, kasztanów, żołędzi, szyszek. Taka ścieżka ma duże znaczenie dla dziecięcych stópek - usprawnia motorykę dużą, rozwija wrażenia dotykowe, poprawia równowagę i koordynację ruchową. Grupa ”0” także segregowała, przeliczała, układała litery z żołędzi i kasztanów a następnie ułożyła jesienny obraz z zebranych darów. Nie zabrakło też innych różnych ciekawych jesiennych zabaw, które pozwoliły na rozwijanie zdolności manualnych, spostrzegawczości oraz kreatywności. To był niezapomniany dzień pełen uśmiechu i radości!

Jesień w naszym przedszkolu zagościła na dobre!

E. Brodowska, P. Bobrowska, A. Borkowska, E. Tomaszewska