Dzień Kundelka w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

Opublikowano: środa, 25 październik 2017 Ula Karmiłowicz

FOTO

Dnia 18 października 2017r. przedszkolacy z Oddziału Przedszkolnego i Zespołu Wychowania Przedszkolnego 5 –latki ze Słobódki  pojechały na wycieczkę autokarową do Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach na zajęcia z okazji Dnia Kundelka.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanego przez bibliotekarkę opowiadania o „Kundelku”. Nasze przedszkolaki musiały również wykazać się wiedzą na temat charakterystycznych cech psów rasowych i poradziły sobie bardzo dobrze. Wszystkie dzieci brały aktywny udział w zajęciach, rozwiązywały zagadki na temat psów i uczyły się piosenek. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały bohatera opowiadania. Wychodząc z zajęć przedszkolaki ładnie podziękowały pani bibliotekarce i obiecały, że jeszcze tu wrócą.                                                            

Drugą atrakcją tego dnia była wspólna zabawa na sali zabaw w Kinderplanecie. Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, trampolina, karuzela i labirynt z przeszkodami. Celem tej wizyty było przede wszystkim rozwijanie sprawności ruchowej dzieci oraz integracja społeczności przedszkolnej. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy autokarem do przedszkola.

Notatka i zdjęcia

Ewa Tomaszewska

Odsłony: 371