Święto Pieczonego Ziemniaka w Zespole Wychowania Przedszkolnego

Opublikowano: środa, 25 październik 2017 Ula Karmiłowicz

FOTO

Dnia 19 października 2017 r. w Zespole Wychowania Przedszkolnego w Słobódce odbyło się ,,Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Celem imprezy było poznanie tradycji uprawy ziemniaków, ich walorów smakowych i dietetycznych, dobra zabawa, ale przede wszystkim integracja dzieci z grup: 3-4 - latki i 5 - latki. Na początku uroczystości ziemniaczane królowe: Ewa Tomaszewska i Edyta Zalewska przywitały dzieci i zaprosiły do wspólnej zabawy. Aby dzieci mogły udać się do Krainy Pieczonego Ziemniaka zostały pomalowane  w słodkie ziemniaczki. Przedszkolaki wysłuchały „Krótkiej Bajki o Ziemniaku'', z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy. Były również zagadki o warzywach i ordery ziemniaczane za poprawne odpowiedzi. Następnie dzieci uczestniczyły w ziemniaczanych konkurencjach. Dzieci mogły się wykazać szybkością i zwinnością w zawodach m.in. typu wyścig z ziemniakiem na łyżce, wyścig drużyn z rzutem ziemniaka do pojemnika i sadzenie ziemniaków. Dzieciom sprawiało to wielką radość wykazali się szybkością i zwinnością w zawodach. Były też  zabawy ze śpiewem i zabawy integracyjne. Aby złapać oddech i chwilę odpocząć, przedszkolaki usiadły do stolików aby z paniami wykonać cudowne prace z użyciem pieczątek z ziemniaków oraz farb. Pieczątki ziemniaczane zostały wcześniej wykonane przez dzieci i rodziców. Gotowe prace zostały umieszczone na wystawie dla rodziców. Jak na imprezę przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków pod postacią frytek przygotowanych przez Panie wychowawczynie.

Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej atmosferze.

Notatka i zdjęcia

Ewa Tomaszewska