KOLATORIUM ŚNIEŻKI

Opublikowano: piątek, 07 luty 2020 Agnieszka Serafin

"Nasza szkoła bierze udział w konkursie KOLATORIUM ŚNIEŻKI, który jest organizowany przez śnieżkę - producenta farb.
Konkurs jest skierowany do szkół z małych miejscowości takich jak nasza. Dzięki ewentualnej wygranej będziemy mieli szansę na stworzenie pracowni biologiczno-chemicznej (remont sali i wyposażenie).
Jak wiadomo żeby co coś dostać, to w pierwszej kolejności musimy pracować dość intensywnie. Za naszą pracę dostajemy punkty decydujące o przejściu do kolejnego etapu.
Nasze działanie, które musimy wykonać to:
-zgłoszenie szkoły do konkursu- to już wykonaliśmy
-zgłoszenie uczniów klas 4-8 - założenie indywidualnego konta ucznia ( i tu gorąca prośba o szybkie wypełnienie zgód przez rodziców i dołączenie informacji o uczniu: imię i nazwisko ucznia, adres e-mail ucznia, hasło stworzone na potrzeby konkursu zawierające 8 znaków w tym jedna duża litera i jedna cyfra, imię i nazwisko rodzica/opiekuna i adres e-mail rodzica/opiekuna)
-przeprowadzenie min. 3 max 10 doświadczeń które są nam narzucone, oraz przesłanie zdjęć z wykonania
-uczniowie będą zdobywać punkty przez rozwiązywanie quizów ( po zalogowaniu do utworzonego indywidualnego konta)
- punkty mamy również za samo zgłoszenie ucznia, więc naprawdę warto wyrazić zgodę na udział ucznia w konkursie. Poza tym punkty końcowe zdobyte przez uczestników są wyliczane po zastosowaniu współczynnika korygującego ilość zarejestrowanych uczniów/ wszyscy uczniowie klas 4-8, zatem im aktywnie działających uczniów tym więcej punktów zdobędziemy.

Równolegle odbywa się konkurs indywidualny uczniów. W konkursie indywidualnym uczniowie mają do wyboru dwa zadania.
Pierwszy z konkursów polega na przygotowaniu pracy plastycznej, przedstawiającej portret pamięciowy tajemniczego stworka z gry "Śladami pierwiastków tajemnicy".
Jeśli uczeń pewniej się czuje, łącząc ze sobą słowa niż kolory, może wybrać drugi z konkursów, w ramach którego należy przygotować pracę literacką pod tytułem "Powstanie tajemniczego stworka - opis miejsca zdarzenia".
W obu przypadkach należy wykazać się pomysłowością i kreatywnością.

Liczę na zaangażowanie i dobrą współpracę zarówno z rodzicami jak i z uczniami w razie pytań jestem do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."

Załączniki zawierają regulamin konkursu, wzór zgody rodzica na udział dziecka w konkursie o grę "Śladami pierwiastków tajemnicy"

link do strony konkursowej: https://koloratorium.pl/