DZIEŃ LICZBY PI

Opublikowano: niedziela, 18 marzec 2018 Ula Karmiłowicz

FOTO

W dniu 14 marca 2018 roku uczniowie gimnazjum, po raz pierwszy, wzięli udział w zorganizowanym przez klasę IIB Święcie Liczby π.

Na wstępie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat liczby π, która opowiedziała o tym kiedy rozpoczęły się pierwsze szacowania liczby i skąd w ogóle pojawiła się nazwa tej liczby niewymiernej. Po czym rozpoczął się quiz. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące obejrzanej prezentacji. W nagrodę każdy uczestnik, który udzielił poprawnej odpowiedzi otrzymał słodki upominek. Następnie gimnazjaliści wzięli udział w dwóch grach, przygotowanych przy użyciu aplikacji quizizz oraz kahoot. Wykorzystali przy tym telefon i dostęp do Internetu. Nie zabrakło tutaj emocji, uczniowie w ferworze rozwiązywali zadania dotyczące obwodu i pola koła, oczywiście najlepsi zostali nagrodzeni.

Apel zakończył się występem wokalnym klasowej gwiazdy – Tobiasza Danowskiego. Piosenka dotyczyła oczywiście liczby π.

Opiekę i pieczę nad całym świętem pełniła pani Aneta Staskielunas. Oby więcej takich atrakcji w szkole.

Opracowała : Aneta Staskielunas