Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Opublikowano: piątek, 22 październik 2021 Paula Bobrowska

Mówi się, że listy odchodzą w zapomnienie i że wypierają je smsy, maile i inne formy elektroniczne. Listy jednak mają swój wyjątkowy charakter i chyba każdy lubi je dostawać...
9 października grupy 4 i 5 latków z ZWP obchodziły Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego oraz Międzynarodowy Dzień Pisania Listów, w związku z tym przedszkolaki udały się z wizytą do placówki Poczty Polskiej w Szypliszkach. Dzieci dowiedziały się jak zaadresować list, wysłać paczkę oraz na czym polega praca listonosza. Zapoznały się z mundurem pocztowym i z logo poczty. Następnie po powrocie, dzieci uczestniczyły w wielu zabawach o tematyce poczty, podjęły próby zaadresowania kopert do najbliższych oraz wykonały prace plastyczne.