Światowy Dzień Królika

Opublikowano: poniedziałek, 25 październik 2021 Aleksandra Niedźwiedzka

W naszym przedszkolu staramy się pamiętać o wielu okazjach i świętach. 3- latki w tym roku nie zapomniały o słodkich stworzeniach jakimi są króliki, które obchodziły swoje święto 26 września. „Światowy Dzień Królika” pokazuje, ile radości te uszate zwierzątka wnoszą w nasze życie.

Tego dnia dzieci poznały zwyczaje królików, dowiedziały się, jaka jest różnica między królikiem a zającem, z zainteresowaniem oglądały książki o tych zwierzętach. Przeczytaliśmy też kilka książeczek z królikami w roli głównej. Rozmawialiśmy na temat wyglądu królika, przyjrzeliśmy się uważnie jego kolorom, domom w jakich mieszka oraz dowiedzieliśmy się jak należy się nim opiekować. Dzieci nie miały też problemu z odpowiedzią na pytanie: „Co jedzą króliki?”. Sałata i marchew- szybko odpowiadały.  Zastanawialiśmy się w jakich bajkach możemy spotkać króliki. Królik z „Kubusia Puchatka” i Królik Bugs- były to znane dzieciom królicze postacie.

Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy opaski króliczka, w których próbowaliśmy również swoich sił w skoku obunóż, naśladując królicze skoki.