Co to jest lapbook?

Opublikowano: poniedziałek, 08 luty 2021 Grażyna Pupel

Co to jest lapbook?

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa.

Źródło: Lapbook a edukacja czytelnicza,  czyli jak zachęcić  dzieci do czytania.

Uczniowie klasy VI w trakcie czytania lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem przygotowali piękne lapbooki. Efekty ich pracy znajdują się poniżej. Dzięki temu szóstoklasiści kształcili umiejętność poszukiwania i selekcjonowania informacji, a także czytania ze zrozumieniem.

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ